FİRMA PROFİLİ

Firma ProfiliSADA Uzmanlık Fuarları Anonim Şirketi, 1967 yılında endüstriyel yatırımlar için fizibilite araştırmaları yapmak üzere bir danışmanlık / mühendislik firması olarak kurulmuştur. 1983 yılına kadar ülkemizin önemli yatırımlarının yapılabilirlik etütlerini tamamlayan SADA, fuar organizasyonları yapmaya başladığı 1991 tarihine kadar dış ticaret danışmanlığı ve temsilcilik işleriyle uğraşmıştır.

SADA Uzmanlık Fuarları A.Ş. halen düzenlemekte olduğu ve ondördüncü tekrarını 2015 yılında tamamladığı KOMATEK Uluslararası İş ve İnşaat Makine, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarları'nın yanı sıra, 1992 – 2002 tarihleri arasında oluşturduğu ve düzenlediği ANKIROS Demir-Çelik Makine, Teknoloji ve Ürünleri İhtisas Fuarı ve ANNOFER Demir Dışı Metaller Makine, Teknoloji ve Ürünleri İhtisas Fuarları ile ülkemizde düzenlenen sektöründeki en tanınan etkinliklerden birinin yaratıcısı olmuştur. Bu fuarlar daha sonra SADA ya ait başka bir firma tarafından düzenlenmiş ve 2002 yılından itibaren Hannover Messe AG nin bu firmaya ortak olması ile ortaklık yapısı ve isim değiştirerek bu gün metalurji sektörünün en tanınmış etkinliklerinden biri olarak başarıyla düzenlenmeye devam etmektedir.

Bu iki önemli organizasyonun yanı sıra HIGHTECH Bilişim Teknolojileri İhtisas Fuarı ve Yerel Yönetimlerde Bilişim Kongresi altyapısı, II. Kayak Sempozyumu ve Sergisi altyapısı ve AELLE Dünya Piyangolar Birliği Genel Kurulu Sergisi altyapısı geçmişte SADA tarafından düzenlenmiştir.

SADA A.Ş.'nin ödenmiş sermayesi 400.000,00 TL'dir.

5 Şubat 2014 tarihi itibariyle SADA uluslar arası medya yatırım kuruluşu olan TARSUS Group – UK firmasının bir parçası olmuştur. Yönetim Kurulu'ndaki bazı yeni atamalar dışında SADA aynı kadro, yönetim ve şevkle sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.